Masthead header

Trójka Tour: Czesław Śpiewa, Gaba Kulka

Koncert Czesław Śpiewa i Gaby Kulki, Kraków, klub Studio, 10 listopada 2009.

czesław śpiewa i gaba kulka, koncert

Czesław Śpiewa
W wieku pięciu lat Mozil wyjechał wraz z rodzicami i rodzeństwem do Danii. Jego matka pochodzi z Górnego Śląska, ojciec jest Ukraińcem ze Lwowa. W Danii mieszkał do dwudziestego ósmego roku życia. Był współwłaścicielem baru Kulkafeen w centrum Kopenhagi. Pomimo emigracji nie stracił kontaktu z Polską, z czasem coraz częściej do niej przyjeżdżał oraz koncertował. W końcu zdecydował się zamieszkać na stałe w Polsce, w Krakowie. Tworzy trudną do sklasyfikowania oryginalną muzykę, noszącą ślady kabaretu, rocka, a nawet punk rocka, przy czym sam Mozil swoją muzykę określa mianem po prostu „popu” lub „alternatywnego popu” z „podtekstem punkowym”.

Muzyk gra m.in. z założoną przez siebie duńską grupą rockową Tesco Value (nazwa grupy pochodzi od przezwiska, jakim ochrzczono Mozila podczas wakacji na obozie młodzieżowym w Anglii).

Gaba Kulka
Gabriela Kulka (ur. 1979 w Warszawie) – polska pianistka, wokalistka i autorka tekstów. Z wykształcenia architekt wnętrz.
Urodziła się w muzycznej rodzinie, jej ojciec Konstanty Andrzej Kulka, jest znanym polskim skrzypkiem i profesorem Akademii Muzycznej w Warszawie.

Styl, który prezentuje, to mieszanina jazzu, poezji śpiewanej oraz musicali teatralnych. Sama wokalistka nazywa tę mieszankę progresywnym popem. We wszystkich utworach wykorzystywany jest fortepian. W swojej twórczości inspiruje się głównie muzyką Kate Bush i Tori Amos.

This SimpleViewer gallery requires Macromedia Flash. Please open this post in your browser or get Macromedia Flash here.

Powrót do góry|Pokaż na Facebooku|Tweetnij post|Prenumeruj

brak komentarzy

Twój email, nie będzie widoczny. Pola wymagane zaznaczone *

*

*